Logo UK

Exkurze

~ Poznejte svou knihovnu

Nastoupili jste do 1. ročníku a chcete vědět, jak funguje knihovna? Nebo už studujete déle, ale potřebujete sehnat literaturu k psaní seminární nebo závěrečné práce? Jsme tu pro vás. Přijďte se podívat a poslechnout si, co pro vás knihovna může udělat, abyste si usnadnili studium.

Určeno pro:

Studenty 1. ročníků  (Bc. i navazujících Mgr. oborů) a pro všechny, kdo ještě v knihovně nebyl.

Náplň exkurze:
  • Projdete celou budovou NTK
  • Poznáte prostory ÚK ČVUT
  • Dozvíte se jak rezervovat, vypůjčit, prodloužit a vrátit literaturu
  • Zjistíte, v čem knihovna může pomoci při studiu

Nestíháte? Můžete si projít našeho online průvodce službami knihovny:  E-prvák.

~ Poznejte svou knihovnu (pro zahraniční studenty)

Určeno pro:

Všechny zahraniční studenty, kteří budou na ČVUT studovat (i pro ty, co už studují) v českém jazyce.

Náplň exkurze:

Během exkurze (bude v českém jazyce) vás seznámíme s tím, jak funguje Ústřední knihovna ČVUT - jaké poskytuje služby, k jakým informačním zdrojům se zde dostanete, v čem vám můžeme pomoc při studiu. Krátce vás seznámíme i s dalšími knihovnami v ČR a jejich službami, které by se vám mohly hodit. Bude i dost času na zodpovězení vašich konkrétních dotazů.

Termíny:
  • 12. 9. 2022 od 13:00